10.10.2011 8:00 - Nezasloužená prohra s týmem Starého Hradiště.

8.kolo:  AFK SKP Pardubice – Staré Hradiště “B”  1:2 ( 0:1 )

Sestava: Černohubý- Pohanka ( 80. Klimeš ),Vaculík, Marai, Šlechta – Tomyška ( 70. Bartoš ), Matějů, Fišar, Horáček – Závorka, Formánek

Trenér: Formánek Václav

Absence: Levai, Němec L., Kopač , Němec J., Chládek, Movsesian, Pejřimovský, Křivka. Páv

Známky:  AFK SKP 6 – Staré Hradiště “B” 5  (fyi - nejlepší je 10)

V osmém kole zajížděl na naše hřiště celek Starého Hradiště a byl to důležitý zápas s ohledem na tabulku,. V případě výhry by jsme se posunuli do klidného středu tabulky, ale v případě prohry by jsme se propadli ke spodu tabulky. V prvních minutách zápasu byli aktivnější hosté. Nakonec z toho v 16. minutě vytěžili gol, když Pohanka  ztratil míč u lajny a ten se po ose Ždárský – Skuček dostal k zakončujícímu Lexmanovi – 0:1.Od této chvíle jsme začínali přebírat tempo zápasu. Hosté útočili  hlavně dlouhými nakopávanými balony, které ovšem nepředstavovali reálnou hrozbu pro našeho golmana a obrana si si s nimi poradila. Šanci na vyrovnání měl dvakrát na noze v první půli Závorka, když nejprve v 30. minutě po pěkném centru Tomyšky levačkou mířil do tyče a o pět minut později ve vápně si tak dlouho rovnal balon, až mu ho soupeř odebral. V první půlce do úvodní branky lepší hosté, ale pak mírně lepší domácí.

Do druhé půli jsme vstoupili s jasným cílem vyrovnat a otočit výsledek zápasu. To se povedlo hned za osm minut, když zaváhání obrany využil sám před golmanem Matějů – 1:1.  Od vyrovnání se valil jeden útok za druhým na celek Hradiště. O tři minuty později odmítl Šlechta vedoucí gol domácího mužstva. Míč po lajně zatáhl Tomyška, přesně naservíroval před branku nabíhajícímu Šlechtovi, ale ten nedokázal překonat golmana hostí. O pět minut později se dostali do vedené hosté, když po strandartní situaci si šel pro centrovaný míč Černohubý, ale přehlavičkoval ho hostující hráč – 1:2.Domácí celek se hnal za vyrovnáním. Střely však vždy zlikvidoval golman, nebo šli vedle a závary před hostují brankou se podařilo obraně se štěstím likvidovat. V 80. minutě se stala nevídaná věc!!! Domácí dosáhli na vyrovnání, když Vaculík prodloužil centr na zadní tyč, kde Šlechta uklidil hlavou míč do sítě. Po pěti sekundách zvedl lajnový pomezní z Hradiště praporek ( v tomto zápase už asi podesáté ). Rozhodčí už gol uznal, ale pak se šel poradit s lajnovým a dvěma diváky, kteří patřili k hostujícímu celku a na základě jejich vysvětlení gol odvolal, ačkoliv se o žádný offside nejednalo!!! Tento moment ovlivnil konec zápasu, kde už domácí celek neohrozil hostujícího golmana.

Nezasloužená prohra domácího celku, když minimálně měli v tomto zápase získat bod. Ovšem proti výrokům rozhodčího jsou hráči krátcí. Tyto ztracené body budeme muset získat v následujícím zápase s Jaroslaví, aby jsme se odpoutali od celků u dna tabulky.

(data by Slechtin for AFK SKP Pardubice - fotbal)