12.9.2011 7:30 - Domácí debakl s týmem Nemošic

5.kolo: AFK SKP Pardubice - Nemošice  2:7 ( 1:1 )

Obrázek zápasu: Obrázek zápasu je věnován klubovému znaku

Sestava: Černohubý – Šlechta, Vaculík, Marai, Pohanka – Horáček, Matějů, Movsesian, Tomyška ( 65. Fišar ) ( 80. Levai ) - Bartoš, Závorka ( 60. Němec L. )

Trenér: Formánek

Absence: Němec J., Klimeš, Chládek,  Kopač, Pejřimovský

Známky:  AFK SKP 5 - Nemošice 6 (fyi - nejlepší je 10)

Na náš domácí azyl v Rybitví dorazil vedoucí celek tabulky Nemošice, který ještě v této sezoně neprohrál. Vedení na naši stranu mohl strhnout už ve druhé minutě Vaculík, který dorážel hlavou Závorkům přímý kop, ale gólman vyrazil. Z následného rohu se hlavou opět pokoušel o překonání gólmana Vaculík, ale opět ztroskotal na golmanovi. Hosté hrozili po rychlých brejcích a střídali průniky středem a po lajnách. Po jednom rychlém brejku po straně dostal balon sám před branku střelec Vítek, pro kterého nebyl problém dorazit do prázdné branky. Po půlhodině hry bylo vyrovnáno. Vaculík ze standartky přesně našel osamoceného závorku, který hlavou nedal gólmanovi žádnou šanci. AFK SKP mělo ještě několik jasných gólových šancí, ale sami před gólmanem se neprosadili Movsesian, Bartoš nebo Tomyška. Hosté v první půlce hrozili jen střelbou za vápnem. Po vyrovnané první půlce se odcházelo za stavu 1:1 do kabin.

Začátek druhého poločasu byl pro AFK SKP doslova hororový. V rozmezí 48. minuty a 60. minuty jsme inkasovali čtyřikrát a bylo rázem po zápasu. První gól na 2:1, byl ovšem z evidentního ofsidu, ale praporek našeho pomezního zůstal mlčet. Všechny góly byly z brejkových situací, po našich chybách v rozehrávce. Od této chvíle se zápas už jen dohrával a hosté se stihli trefit ještě dvakrát, když jednou se prosadil i náš bývalý hráč Kreml. Za AFK SKP korigoval výsledek gólem Movsesian. Hosté tvrdě trestali naše chyby v rozehrávce a prakticky ve druhém poločase proměnili skoro všechny šance co měli. Zasloužená výhra tak míří do Nemošic.

(text by Slechtin for AFK SKP Pardubice - Fotbal)