19.9.2011 - 7:30 - Další prohra, tentokrát v Mněticích

19.9.2011 - 7:30 - Další prohra, tentokrát  v Mněticích

6.kolo: Mnětice - AFK SKP Pardubice 5:0 ( 2:0 )

Obrázek zápasu: Obrázek zápasu je věnován přístupu ofic.rozhodčích z řad CMFS

Sestava: Černohubý – Kopač, Vaculík, Němec L. (20.Formánek), Marai – Horáček, Matějů, Fišar (45.Tomyška), Levai  - Bartoš, Závorka

Trenér: Formánek

Absence: J., Klimeš, Chládek,  Slechta, Pohanka, Movsesian, Pejřimovský

Známky:  AFK SKP 6 - Mnětice 7 (fyi - nejlepší je 10)

Debakl týmu SKP, který zase až tak přesně neodpovídá realitě. K zápasu se nedostavil rozhodčí, takže se hned v úvodu řešila varianta, zda-li bude pískat někdo z týmu domácích či hostů. Bohužel v nižších soutěžích neplatí pravidlo, že když se nedostaví rozhodčí, tak má být zápas odložen, takže pokud by SKP odmítlo variantu, že neuzná domácího rozhodčího, tak by následovala kontumace. Tímto viceménně bylo rozhodnuto, že SKP nastupuje do zápas za fiktivního stavu 1-0. Černý scénář se naplnil již v 8.minutě, kdy domáci šli do vedení po rohu, kde došlo k evidentnímu stáhnutí obránce SKP. Protesty, jak jinak než marné. Přitom první desetiminutovka patřila jednoznačně SKP. Tak jak to bývá, když SKP dostane první gól, tak do dvou minut následuje další. Po špatně odkoplém rohu prokázali domácí větší pohotovost a zvýšili na 2-0. Paradoxně zbytek celého poločasu byl opět v režii SKP, která po řadě střel bohužel kontaktní gól nevsítila. Druhý poločas byl již vyrovnanou partií, kde dobývání branky domácích bylo spíše bezzubým, i když se šance na přechod do útoku rýsovaly. 20 minut před koncem došlo k minele hostující obrany a Mnětice pojistili výhru na 3-0. O deset minut déle hrál domácí hráč ve vápně na zemi, golman Černas neměl žádnou šanci se k míči dostat, a přes údiv všech domácí rozhodčí gól uznal, i přestože šlo o jasné hraní na zemi a bránění ve hře. Na konečných 5-0 upravili domácí po penaltě, kdy hostujícího útočníka zastavil Kopač. Výsledek je opravdu krutým stavem na průběh zápas i mírnou realitou toho, když nedorazí rozhodčí. Kompenzace v podobě neudělených karet jsou sice hezká věc, ale platí-li goly, které platit nemají, tak to zrovna není ono. Závěrem ještě dodat, že SKP dorazilo k zápasu v 13lidech, neboť nominovaný Klimeš nedal vůbec nic vědět a v 20.minutě musel kvůli nepatřičné obuvi střídat Němec.