26.9.2011 7:30 - Důležitá domácí výhra nad celkem Litětin!

7.kolo:  AFK SKP Pardubice - Litětiny 3:1 ( 2:0 )

Góly: - Vaculík 2, Závorka

Obrázek zápasu: Obrázek zápasu je věnován střelci dvou branek Markovi Vaculíkovi.

Sestava: Černohubý – Kopač ( 80. Tomyška ), Vaculík, Němec L. Šlechta – Horáček, Matějů, Levai,Fišar (70. Marai )  - Němec J. ( 45. Bartoš ), Závorka

Trenér: Formánek

Absence: J., Klimeš, Chládek, Movsesian, Pejřimovský, Křivka

Známky:  AFK SKP 7 - Litětiny 6 (fyi - nejlepší je 10)

Hodně důležitý zápas s ohledem na tabulku čekal tým mužů o tomto víkendu. Na azylovém hřišti v Rybitví hostil celek Litětin, který byl pouze o jeden bod za nimi a tak se hrálo po věstných „šest“ bodů. Po celém odehraném kole můžeme říct, že v případě prohry by jsem se propadli na poslední místo v tabulce. Díky výhře jsme na osmé příčce.

Od začátku zápasu byli pardubičtí fotbalisté mírně aktivnější, když více tlačili svého soupeře na jich polovinu. Soupeř hrozil hlavně nakopávanými balony na jejich útočníky. Na úvodní gol se čekalo do 30. minuty, když kopač ideálně vyslal Závorku do úniku a ten se sám proti gólmanovi nemýlil 1:0. O deset minut později přišla nejhezčí akce zápasu, když Matějů vyslal po lajně rozběhnutého Kopače, ten přesným centrem našel Fišara, který si pohrál s obráncem hostujícího celku, ale k zakončení se už po jasném faulu zezadu nedostal a pískala se jasná penalta. Míč na značku pokutového kopu si postavil Vaculík a přesnou střelou nahoru doprostřed nedal brankaři žádnou šanci – 2:0. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

V 55. minutě se dočkali gólu také hosté, když po jednom z brejků se balon odrazil k volnému útočníkovi a ten měl snadnou úlohu dopravit balon do prázdné branky. Ve druhém poločase byli aktivnější hosté a domácí celek hrozil hlavně z brejků. Hostující celek se hnal za vyrovnáním a z pozice stopera se dopředu přesunul střelec Schejbal. Se všemi pokusy hostů si již pardubická defenzíva a gólman poradili. Jeden z rozhodujících momentů zápasu přišel v 85. minutě, když ke standartce dva metry za vápnem se postavil obávaný exekutor Schejbal, ale zde se naplno ukázala úspěšná taktika kouče Formánka, která spočívala v postavení jednoho hráče za zdí u tyčky a v tomto případě Šlechta vyhlavičkovával před brankovou čárou míč putující do sítě domácího celku. Gólové pojistky se domácí dočkali až na konci zápasu, když v 89. minutě se do vápna vřítil Tomyška a nešetrným zákrokem zezadu byl sražen k zemi. Podruhé si penaltu v zápase vyzkoušel Vaculík a ani napodruhé nadal gólmanovi šanci, když balon poslal bezpečně do sítě. Na konci s zápasu se nám ještě začervenalo, když Schejbal naprosto zbytečně na zemi kopnul do našeho hráče a spravedlivě za to dostal červenou kartu.

Po dvou vysokých prohrách konečně přišla výhra, která znamenala posunutí do klidného středu tabulky.

(data by Slechtin for AFK SKP Pardubice - fotbal)