29.8.2011 7:30 - Hráči AFK SKP Pardubice deklasovali SK Pardubičky "B"

3.kolo: AFK SKP Pardubice  - Pardubičky “B”  6:1 ( 3:1 )

Góly: Závorka 3, Bartoš 2, Formánek.

Obrázek zápasu: Obrázek zápasu je věnován střelci hattricku a zároveň hlavní letní posile mr.Závorkovi.

Sestava: Černohubý - Pohanka, Vaculík, Marai, Šlechta – Horáček ( 82. Tomyška ), Movsesian, Matějů, Levai ( 45. Formánek ) – Bartoš ( 75. Němec ) , Závorka

Trenér: Formánek

Absence: Fišar, Klimeš, Chládek, , Kopač, Pejřimovský

Známky:  AFK SKP 8 – Pardubičky 6  (fyi - nejlepší je 10)

Do třetího zápasu letošní sezony jsme šli s cílem získat první podzimní body. A hned v páté minutě se do vápna vřítil Bartoš a střelou z úhlu pod břevno nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Ovšem neuběhlo ani pět minut a bylo vyrovnáno. Hostující hráč se dostal u půlky k míči a namířil si to rovnou do středu k našemu vápnu, odkud přízemní střelou k tyči nedal žádnou šanci Černasovi. Hosté hlavně v prvních dvaceti minutách hrozili rychlými brejky, ale obrana je stačila vždy včas přerušit a co nestihla obrana, stihl skvělým zákrokem Černas. Ve 25. minutě šli do vedení opět domácí hráči, když parádní křížnou přihrávku vymyslel Matějů na osamoceného Pohanku, který se sám proti brankáři neprosadil, ale Bartoš už dorážkou rozvlnil síť podruhé. Ve 35. minutě to už bylo 3:1, když přetažený centr na zadní tyč umístil přesně hlavičkou Závorka. Stav 3:1 vydržel I do poločasové přestávky.

Rychlým golem jsme začali i ve druhém poločase a byla to asi nejhezčí akce zápasu, když celá akce se odehrála na čtyři doteky. Na naší půlce Vaculík skluzem vybojoval míč pro Šlechtu, ten vysunul po lajně Movsesiana, který přesným centrem našel ve vápně osamoceného Závorku, ten efektivně zpracoval na prsa a z první uklidil balon k tyčce branky. To byla asi definitivní golová pojistka tohoto zápasu. Hosté druhou půlku sice měli na svých kopačkách více balon, ale pouze v okolí půlky hřiště, odkud většinou chodili dlouhé balony za obranu, která si s nima vždy poradila. Domácí celek naopak hrozil rychlými brejky a jeden z nich proměnil Formánek, když šel za dlouhým balonem stejně jako golman hostí a když mělo dojít na souboj o balon, tak se oba uhli a balon propadl směrem k brance, kde už pro Formese nebyl problem dát do prázdné branky. V 82. minutě dokončil hattrick Závorka, který šel sám na branku hostí a vybíhajícího golmana přesným lobem přehodil. Konečný výsledek byl 6:1 a to i přes velké množství dalších šancí domácího mužstva, když se ocitli sami před brankářem  ještě nejméně 5x. I tak výsledek 6:1 je slibným lákadlem na další zápas, který odehrajeme v Sezemicích.

(text by Slechtin for AFK SKP Pardubice - Fotbal)